
Dana 27. lipnja 2026. godine izaslanstvo naše Udruge nazočilo je centralnoj svečanosti
obilježavanja Dana hrvatskih branitelja Zagrebačke županije koje je ove godine održano u Zaprešiću i Novim Dvorima u organizaciji Zagrebačke županije.
Obilježavanje je započelo polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod Spomenika poginulim braniteljima u Domovinskom ratu na Trgu žrtava fašizma u Zaprešiću.
Nakon polaganja vjenaca i paljenja svijeća uputili smo se na sv. Misu za sve poginule i umrle branitelje u crkvi BDM Kraljice apostola, Trg dr. Franje Tuđmana 10 u Zaprešiću.
Svetu misu predslavio je tamošnji župnik vel. Goran Živković. Nakon misnog slavlja uputili smo se u mimohodu na centralnu svečanost koja je održana u Novim Dvorima.
Nakon prigodnog programa organizirano je zajedničko druženje uz vojnički grah.








