Srijeda, 20. svibnja 2026.

Gromovi sudjelovali u proslavi Dana branitelja grada Velike Gorice

Dana, 10. svibnja, obilježio se Dan hrvatskih branitelja Grada Velike Gorice. Dan je počeo s svetom misom a nastavilo se polaganjem vjenaca i svijeća.

Predstavnici Grada i Gradskog vijeća te brojnih braniteljskih udruga odali su počast svim poginulim velikogoričkim braniteljima kod spomenika Golubica.

Ondje su upaljene svijeće i položeni vijenci u spomen na one kojih više nema, a za domovinu su dali sve. Sjećanje na njih i danas je živo, a čuvaju ga njihovi preživjeli suborci, među kojima se ističe posebno zajedništvo.

Nakon službenog dijela programa i odavanja počasti  braniteljima, druženje je nastavljeno uz prigodnu okrepu u Društvenom domu Pleso, a tom prilikom, gradonačelnik Krešimir Ačkar, zahvalio je braniteljima na doprinosu slobodi i razvoju Hrvatske.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here